REHABILITACJA

REHABILITACJA

Rehabilitacja i trening usprawniający jest jedną ze specjalności Naszego Zespołu wykwalifikowanych rehabilitantów i trenerów. Pomagamy naszym pacjentom w powrocie do zdrowia po wypadkach komunikacyjnych, operacjach, przebytych urazach i kontuzjach. Wspieramy również w utrzymaniu jak najwyższej sprawności osoby zmagające się z chorobami neurologicznymi, reumatoidalnymi czy chorobami zwyrodnieniowymi stawów i kręgosłupa. 

Jednym z najczęstszych problemów z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci są stany po urazach, kontuzjach sportowych, wypadkach komunikacyjnych, a także po zabiegach układu mięśniowo-stawowego. Pomagamy odzyskać pełną sprawność po skręceniach, zwichnięciach, złamaniach i pęknięciach układu kostnego czy zapaleniach stawów. Rehabilitujemy również po zabiegach artroskopii, rekonstrukcji czy całkowitych wymianach stawu.

Wielu pośród naszych rekonwalescentów zgłasza się do nas z chorobami zwyrodnieniowymi stawów kręgosłupa i chorobami krążka międzykręgowego (dyskopatia). Posiadamy bogate, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu chorych w stanach ostrych (Rwa kulszowa) z wykorzystaniem elementów Terapii Manualnej, Fizykoterapii (elektrostymulacja, światłolecznictwo) i masażu nakierowanych na jak najszybszą redukcję bólu i stanu zapalnego. W dolegliwościach przewlekłych, trwających od kilku tygodni nawet do kilku lat, poprawiamy stan naszych podopiecznych poprzez zwiększenie zakresu ruchomości kręgosłupa, a także wzmocnienie osłabionych mięśni. Istotną rolę w naszych działaniach odgrywa przywrócenie jak największej sprawności całego ciała, co minimalizuje ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia oraz ponownego nawrotu choroby.

W odpowiedzi na coraz częściej pojawiające się problemy wśród najmłodszych pacjentów w skład naszego zespołu wchodzą również osoby zajmujące się korekcją wad postawy u dzieci, zwalczaniem płaskostopia oraz kształtowaniem prawidłowej sylwetki. Wykorzystujemy w tym bogaty wachlarz możliwości jakie posiada nowoczesna fizjoterapia (Terapia Powięziowa, Kinesiology Taping, Terapia Manualna, specyficzne ćwiczenia wzmacniające i rozciągające) dzięki czemu osiągamy szybkie i trwałe efekty terapii. Posiadamy również bogate doświadczenie w prowadzeniu dzieci wybitnie uzdolnionych sportowo, w celu ochrony ich mięśni, stawów i sylwetki przed obciążeniami treningowymi i startowymi.

Zabiegi rehabilitacyjne planowane są przez nasz zespół we współpracy z pacjentem w czasie pierwszej wizyty w gabinecie. Dokonujemy tego na podstawie zebranego wywiadu chorobowego, określeniu wskazań i przeciwwskazań do poszczególnych zabiegów, a także informacji uzyskanych od pacjenta na temat odczuwanych przez niego dolegliwości. W naszej pracy wykorzystujemy różnego rodzaju elementy terapii manualnej i masażu, ćwiczenia usprawniające, ćwiczenia stabilizacyjne, ćwiczenia wzmacniające, ćwiczenia korygujące postawę, a także zabiegi fizykoterapii – elektroterapię, elektrostymulację mięśni, jonoforezę, terapię ultradźwiękami, okłady borowinowe.

Centrum Sport Zdrowie Kondycja jest oryginalną placówką, utworzoną na bazie wieloletnich doświadczeń sportowych, rehabilitacyjnych, szkoleniowych i metodycznych.

Zakres usług został stworzony w oparciu o doświadczenia Piotra Szewczuka zdobyte gdy był jeszcze młodym zawodnikiem z ambicjami i aspiracjami do osiągnięcia wielkich sukcesów.

Śledź nas:  

KONTAKT DO NAS

SPORT ZDROWIE KONDYCJA
NIP: 5591324109
REGON: 340760354

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 8:00 - 21:00
wtorek 8:00 - 21:00
środa 8:00 - 21:00
czwartek 8:00 - 21:00
piątek 8:00 - 21:00
sobota 8:00 - 12:00
niedziela nieczynne